בר אוריין אדריכלים

משרד בר אוריין אדריכלים הוקם בשנת 1990 על-ידי זוג האדריכלים גידי וטל בר אוריין. המשרד מונה כיום 32 עובדים.

במהלך שנות עבודתו ביסס המשרד את מעמדו כאחד המשרדים המובילים בתחום ההתחדשות העירונית בתל-אביב וביפו. בסדרה ארוכה של עבודות שימור, תוספות בנייה, ושילוב בנייה חדשה ברקמה קיימת, יצר המשרד נפח אדריכלי שרישומו על העיר ניכר: מהלך של ביאור ובירור ההיסטוריה האדריכלית של העיר על תקופותיה וסגנונותיה, תוך דו-שיח מתמשך עם שכבות העומק בתרבות האורבנית המתהווה. המפגש בין הישן לחדש נערך תוך נקיטת אסטרטגיות מגוונות – מהיטמעות בשפה קיימת, ועד להדגשת הבדלי התקופות על דרך הניגוד וההשלמה. המכנה המשותף הוא יחס של אהבה וכבוד לנכסי התרבות המתיישנים של העיר, והחזרתם למעגל החיים, תוך ביטוי העבר והתאמתו לצרכי ההווה. בין העבודות הבולטות של המשרד בתחום ההתחדשות העירונית נמנים מבני מגורים ברח' שטראוס 3, רח' רוטשילד 79-81, רח' עין-ורד 4, רח' פיירברג 7 ורח' גאולה 23.

נדבך נוסף בעבודת בר אוריין אדריכלים הוא תכנון גשרים להולכי רגל – לכאורה ניגוד לעבודת הרקמה העדינה של מגורים, אך למעשה נגיעה בנושאים דומים של טיפול במרקם העירוני תוך רגישות נופית, הקפדה על פרטים, וקומפוזיציה נקייה. בין הגשרים שתכנן המשרד: גשר ווקופ, גשר התערוכה, וגשר המכבייה החדש.

בשנים האחרונות הרחיב המשרד את תחום פעולתו גם לפרוייקטים גדולים יותר, אשר מאפשרים בחינה  מעמיקה של טיפולוגיות נוספות, שהשפעתן על מראית העיר רבה. בין הפרוייקטים הנמצאים בתכנון המשרד: מגדל ג'י ת"א, מגדל מגורים הרב קוק-אהרונסון,מבנה מגורים ברח' אנטוקולסקי, מלון ירושלים, מתחם הרובע ביפו, מבנה משרדים ברחוב המסגר וכפר משתלמים בקרית הטכניון בחיפה.